گلوله برفی

یک:
آخر هفته است. برف آمده. موقع اسکی و برف بازی‌است. تعطیلات است دیگر. توی راه تاهو، دست یکی می‌خورد به ایستگاه رادیو و به جای آهنگ یه لحظه می‌رود روی اخبار. دویست و خورده‌ای در غزه کشته شدند. یکی می‌گوید: عوض کن این ایستگاه رو. حالمون بد شد بس که خبر کشت و کشتار شنیدیم. روزمون رو خراب نکنیم. ایستگاه عوض می‌شود روی آهنگ.
دوم:
نسرین اهل کرانه باختری است و فاطمه اهل نوار غزه. برادر نسرین با یک گروه امریکایی از یک ماه قبل در غزه‌اند. برای کمک یا یک چیزی در این مایه‌ها. شماره فاطمه را ندارم. نمی‌توانم روز کسی را خراب کنم و بپرسم. ده بار نفس عمیق می‌کشم و می‌گویم روز کسی را خراب نکن. چیزی نگو. روز کسی را خراب نکن. تکست می‌کنم به یکی از همکلاسی‌ها که بی‌صدا باشد. هنوز جواب نداده.
سوم:
برف نو است و گلوله نمی‌شود که به هم بزنیم. به جایش روی برف‌ها غلط می‌خوریم و می‌خندیم. روز همه خوب است.
چهارم:
به فاطمه ایمیل می‌زنم که به من زنگ بزن. نگرانم. دو کلمه جواب می‌دهد که همه چی خوب است. حداقل می دانم کسی از خانواده‌اش نمرده‌اند. حالا گیرم دویست و سی نفر دیگر دیشب بودند و الان دیگر نیستند.
پنجم:
حالا همه دور شومینه نشسته‌اند و چای و کیک می‌خورند. فیلم گنج ملی در حال پخش است. من متهمم هستم به طرفدار جمهوری اسلامی بودن و برادر نسرین و گروهش متهم به دیوانه بودن و کشته‌شدگان امروز به مرض داشتن که چرا در مقابل قوی‌تر از خودشان رام نیستند چرا که اسرائیل دمکرات‌ترین کشور منطقه است و مسلمانان سرزمین موعود را گرفته‌اند. من بین سرم را به دیوار کوباندن و لال شدن دومی را انتخاب می‌کنم. چشم‌غره‌ها شروع می‌شود که آخرش کار خودت را کردی و روز بقیه را خراب!‌
ششم:
فکر می‌کنم چه بر سر ما آمد. چه بر سر ما آوردند که اگر یک کلمه حرف بزنیم در مورد فلسطین و مردمش که فارغ از زد و بندهای سیاسی و مالی و نظامی حماس و حزب‌الله و اسرائیل و ایران در حال تکه پاره شدنند، متهم‌ می‌شویم به احمدی‌نژادی بودن و به جایی رسیدیم که به آنها می‌گویم حق‌شان است تکه پاره‌شوند چرا که رژیم‌های سیاسی منطقه بدنبال منافع خودشانند از جان این‌ها. جناب اوباما یک کلمه حرف زدند یا نه هنوز؟
مرتبط:
مرگ در غزه؛ خاک مرگ بر ما
۲۲۰ کشته در یک روز: شدیدترین حمله اسرائیل به غزه در ۴۰ سال اخیر
این کودکان هم سهمشان را از زندگی می خواستند!
عکس روز: آدم کشی بد است
غزه در آتش
نامرتبط
این را هم از وبلاگ فهمیه بخوانید اگر می‌خواهید خوشی روزتان کامل شود.

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.