صورت مسئله را پاک کنید

مصطفی کواکبیان به طعنه می‌گوید که روزنامه ایران را تعطیل کنید، چرا که اعلام زمان و مکان تجمع اعتراضی به مصوبه مجلس در خصوص دانشگاه آزاد را در صفحه اول خود چاپ کرده است و اگر یکی از روزنامه‌های اصلاح طلب (چیزی ازشان باقی مانده؟) این کار را می‌کرد به جرم اقدام علیه امنیت ملی توقیف می‌شد.
انگار این تعطیلی روزنامه راه‌حل مشکل است در مملکت ما. اگر روزنامه خبر اعتراض و تجمع و سخنی ناخوش‌آیند گروه حاکم را چاپ کند، روزنامه است که باید بسته شود و این انگار دیگر قانون نانوشته‌ای شده‌است برای ما.
از آن طرف از قول مهمترین فرد ارتش آمریکا در افغانستان حرف‌هایی که در یک نشریه منتشر می‌شود که مصداقش در مملکت ما می‌تواند همان تهدید علیه امنیت ملی باشد. وی سه روز قبل از اینکه مقاله، که هنوز آنلاین است، در مجله چاپ شود، به کاخ سفید فراخوانده می‌شود و بعد از عذرخواهی از سمتش کنار گذاشته می‌شود.
در مقامی که بوده حرفی زده که خوش‌آیند مقامات دولتی مافوقش نبوده و کنارش می‌گذارند، اما این وسط حتی به ذهن کسی هم خطور نمی‌کند که به رولینگ استون کاری داشته باشد یا بگویند که این مقاله از روی وب سایت برداشته شود و در نشریه این هفته چاپ نشود. خبرنگارشان هم نه تنها به زندان نخواهد رفت که احتمالا حالا بسیار هم معروف خواهد شد و کتاب اخیرش هم پرفروش می‌شود.

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.