اسباب بازی چینی

یک همکار خوشحال امروز ایمیل فرستاده که اگر قصد داریم برای بچه هایش کادوی کریسمس و سال نو بخریم سعی کنیم اسباب بازی نباشد و کتاب باشد. بعد هم گفت حالا اگر اصرار دارید حتما اسباب بازی بخرید لطفا فقط از این لیستی باشد که من می گویم و تحقیق کرده ام که ساخت چین نیستند.
حتما در جریان این اسباب بازی های ساخت چین هستید که مدتیست دردسر درست کرده چرا که بعضی هایشان حاوی مواد سربی هستند که اگر بچه آنها را ببلعد دردسر ساز می شوند. بعد هر کس که این ها را خریده باید برود پسش بدهد. اگر حافظه ام یاری کند دفعه اول که این درخواست بازپس دادن اسباب بازی ها شد ریس کارخانه مربوطه در چین خودکشی کرد. حالا بعد از آن دیگر چند نفر خودکشی کردند را نمی دانم.
حالا من از صبح فکر می کنم آیا در این مورد نظارتی در ایران خودمان می شود؟ آیا ما اصلا چیزی به اسم نظارت بر کالاهای وارداتی و سلامتشان داریم؟ حالا درست است که خیلی از این اجناس هم به طور قاچاق به دست مشتری می رسند اما آیا سازمان بهداشت هیچ وقت چیزی در زمینه این اسباب بازی های حاوی سرب اعلام کرده؟
از طرف دیگر همانطور که دو جنس ساخت چین ظاهرا یکسان در دو فروشگاه مختلف قیمتشان فرق دارد چرا که کیفیتشان بسته به رده بندی فروشگاه متفاوت است فکر کنم محصول صادراتی چین به کشور های مختلف هم یکی نباشد. ( شاید هم اشتباه فکر می کنم). حالا وضع بچه های خودمان چیست؟ تحقیقی در این زمینه انجام شده؟

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.