چند نکته بهداشتی کوچک

وبلاگهای فارسی خواننده های معدودی دارند و شاید نتونیم در آینده نزدیک هم به بازده آموزشی وبلاگهای فارسی فکر کنیم, اما گاهی گفتن از تجربیات و آموخته ها مخصوصا اونهایی که در فرهنگ ما از نگفتنی هاست و گاهی حتی مادرها- اگر هم چنین اطلاعاتی داشته باشند- از گفتن اونها به دخترهاشون شرم و ابا دارن, میتونه خیلی موثر باشه به شرطی که وبلاگ خونها هم سعی کنند که در پخش این دانسته و تجربه ها به بقیه افراد هم کمک کنن.
برای خیلی ازما زنها راحت نیست که بیاییم و آشکارا از تجربیات جنسیمون صحبت کنیم. هیچ قضاوتی هم نمیشه کرد. یکی راحته و یکی نیست. ما تو فرهنگمون هنوز اعضای جنسیمون رو چیز خطاب میکنیم چون حتی اسم بردن از اونها هم جزیی از ناسزاهای ماست. برای خیلی از ماها هم شریک یا شرکای جنسیمون خواننده های وبلاگهامون هستند و شاید برای اونها نوشتن از خصوصی ترین لحظه ها جالب نباشه. اما تو جامعه ای که زن باید ازدواج کنه تا به مطب دکتر زنان بره و یا حتی با مادرش نمیتونه در مورد مشکلات جنسی اش صحبت کنه و قراره روزی مردی بیاد که چاره همه مشکلاته و همه چیز رومیدونه – و اصلا هم معلوم نیست که این مرد از کجا قراره این اطلاعات رو بگیره و وای به روزی که معلمش فیلمهای پرنو باشه- این وظیفه ما زنهاست که به هم کمک کنیم. حتی اگه اطلاعتمون پزشکی و دقیق نیست , اگه میتونیم, بیاییم از تجربیاتمون بگیم شاید این مشکل با زن جوان دیگه ای مشترک باشه و کمکی کنه به اون. در هر حال ما قراره به مرد اسب سوار نجات دهنده که جواب همه سوالات رو میدونه ! چشم نداشته باشیم و خودمون سعی کنیم مشکلاتمون رو حل کنیم.
یکی از مشکلاتی که خیلی از زنهای که آمیزش جنسی دارن با اون مواجه اند, مسئله عفونت واژن و تبعات بعدی اون مثل سوزش و خارش و درد هست که همه اینها لذت آمیزش رو به به عذاب تبدیل میکنه.
خود من شاید در سال اول زندگی جنسی ام به شدت با این مشکل درگیر بودم تا اینکه با کمک دکتر و یه کم تحقیق و البته آزمون و خطا – که واقعا هم خوش آیند نیست روش آزمون و خطا در فرایندی که قراره اوج لذت باشه- یه سری جزییات رو فهمیدم.
اول از همه اینکه این عفونتها خیلی طبیعی هست. نه تنها در زنها بلکه در مردها. اما بدن زن و مرد یکسان به عفونت جواب نمیدن. اگه در بدن زن سوزش و خارش هست ممکنه در بدن مردها جور دیگه نمودار بشه. البته به علت فیزیک خاص بدن زن این علایم در بدن اون شدید ترن. حتی بعضی از زنها به اسپرم بدن مرد حساسیت پیدا میکنن و بلافاصله بعد از سکس سوزش و خارش در بدنشون شروع میشه و تا چند روز همراه با سوزش ادرار و گاهی لخته های خون قهوه ای رنگ همراه.
شاید هم بدن به لاتکس حساس باشه. لاتکس ماده ای هست که خیلی از کاندومها رو با اون میسازن. عوض کردن کاندوم یا گرفتن کاندوم بدون لاتکس میتونه یه روش آزمون و خطا باشه تا بفهمیم چی به بدنمون سازگاره.
یه نکته ای که دکترم بهم گفت و خیلی هم موثر بود و هرگز به فکرم هم نرسیده بود ادرار کردن بلافاصله بعد از سکس بود. دکترم گفت که حمام کردن یا حتی شستن بدن اونقدر موثر نیست که بلافاصله ادرار کردن کمک میکنه به کم کردن عفونت و واقعا هم همینطور بود. همینطور خوردن آب زیاد رو هم دکتر توصیه کرد که اونهم بی شک موثر بود در مقدار ادار و به تبع خالی شدن اسپرم های باقی مونده در واژن.
شاید جالب باشه بدونید که زنهای اشراف فرانسوی , سالها قبل, آفتابه تشریفاتی کوچکی داشتن که اون رو کنار تختشون میذاشتن و بعد از سکس بدنشون رو با فشار آب میشستن.
یه نکته دیگه هم که خوب هست بدونیم تغییرات بدن در هنگام پریود هست. چند روز قبل و بعد ( و البته در طول زمان پریود) پوسته واژن به مراتب نازک تر میشه . شاید اگه مدت زمان سکس همون مدت زمان هفته قبل باشه اینبار شاهد سوزش و خارش باشیم. لذت سکس در زمان پریود چیزی نیست که بشه به سادگی ازش گذشت! باید چاره دیگه ای پیدا کرد. مدت زمان رو کوتاه کنید یا اگه کاندوم بهتون کمک میکنه از اون استفاده کنید. چاره ای نیست!
آخرش اینکه سعی کنید با بدنتون دوست باشید و بشناسیدش. هیچکی مثل شما از زیر و بم بدنتون خبر نداره. اگه بدن خودتون و شریکتون و نقاط ضعف و قوتشون رو بدونید مطمین باشید که لذت بیشتری خواهید برد.
پی نوشت: امیدوارم بخش نظر خواهی این پست به محل مزه پراکنی و اظهار نظرهای دوستان جستجوگر گوگلی و جاماسبی تبدیل نشه. این جور نظرات اینجا درج نخواهد شد.

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.