دستگیری قاتل احتمالی جانبونت رمزی

جانبونت رمزی (Jonbonet Ramsey) دختر شش ساله مو بلوند شرکت کننده در مسابقات دختر شایسته در بیست و شش دسامبر سال ۱۹۹۶ در زیرزمین خانه در ایالت کلورادو بر اثر کتک و ضربه به قتل رسید. پدر و مادرش گفتند که در محل حادثه یادداشتی پیدا کردند.
در حالی که پدر و مادر اصرار داشتند که جانبونت توسط یک مزاحم به قتل رسیده رسانه ها اونها رو مشکوک به قتل میدونستند. مخصوصا پدر رو به تجاوز و قتل محکوم کردند.
ظاهرا ده سال قبل تصویر این دختر موبور خوشگل که قاتلش هم قابل شناسایی نبود و مرتب تو تلوزیون و روزنامه ها نشون داده میشه و جدا از اینکه موضوع رو تبدیل به یکی از جنجالی ترین و حساس ترین موضوعات حل نشده جنایی کشور میکنه کلی هم احساسات مردم رو جریحه دار میکنه.
مردم کلی بحث میکنن که گذاشت یه دختر در واقع خردسال تو این مسابقات زیبایی کار درستی هست یا نه. چون ظاهرا شهرت باعث قتل جانبونت شده بود. از طرفی همه هم پدر و مادر رو محکوم میکنن که در واقع خودشون باعث شهرت و بعد هم قتل دخترشون شدن.
مادر جانبونت در بیست و چهارم ژوئن امسال ( دو ماه قبل) در اثر سرطان از این دنیا میره و به گفته همسرش قبل از مرگ گفته بود که زمان شناسایی دخترم خیلی نزدیکه.
روز هفدم اگوست( دیروز) یه خبر همه جا پیچید. قاتل جانبونت شناسایی شد.
چهارشنبه گذشته جان مارک کار (Jon Mark Karr) معلم سابق جورجیایی در شهر بانکوک تایلند- که معروف هست به بهشت پورن کودکان- به اتهام قتل جانبونت دستگیر میشه.
“کار” در سال دوهزار و یک در کالیفرنیا به اتهام پورنوگرافی کودکان تحت محاکمه قرار میگیره و محکوم میشه. در تایلند هم ظاهرا با ردیابی از یه سایت پورنوگرافی کودکان بهش رسیدن.
تو اولین حرفش بعد از دستگیری کار گفته که من در زمان به کشته شدن جانبونت اونجا بودم اما اون فقط یه تصادف بوده. بعد هم گفته که من و جانبونت عاشق هم بودیم!
دیروز تمام واکنش ها به این بوده که چرا پلیس زودتر به نقش کار تو این ماجرا رسیدگی نکرده. با توجه به اینکه همون موقع هم والدین جانبونت اسم اون رو به عنوان فرد مشکوک به پلیس داده بودند و اون همه راه از جورجیا تا کلورادو خانواده رمزی رو تعقیب کرده بود و بدتر اینکه پرونده پورنوگرافی بچه ها رو هم داشته.
اما امروز تیتر اول این بود که هنوز نمیشه گفت جان کار واقعا قاتله ( با توجه به شهرتی که این افراد بعد از اینجور ماجراها کسب میکنن و مثلا کتاباشون پرفروش ترین میشه و بعد از زندان ثروتمند میشن) . خانواده کار پشت سرش هستن و ظاهرا فعلا شکها در مورد واقعیت داره بالا میره و قراره همه منتظر دادگاه باشن.
اگه حوصله خوندن خبر به انگلیسی رو دارید میتونید اینجا و یا اینجا رو بخونید.
در ضمن این قضیه سرو صدا رو در مورد پورنوگرافی کودکان -که به شدت در حال افزایش- هست بالا برده.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.