این خبر رو همین الان از بلاگ هنوز دزدیدم. بذارمش اول پست که با خبر خوب شروع بشه.
——-
نمیدونم اینطور که من خبرها رو اینجا میذارم فایده داره یا نه. چون اولا خیلی بیشتر از چند تا لینک روز اول هستند و بعد اخبار انگلیسی هم زیاد شدن. امیدوارم احضار افراد جدید به خیر بگذره و فقط یه جور اختاریه باشه. من اصلا نمیدونم این درست هست که من از اینجا خبر تجمع پنجشنبه جلوی مجلس رو پخش بکنم یا نه. یادمه بعد از تجمع بیست و دوم خرداد پارسال که اونطور به خشونت کشید من چقدر خودم رو سرزنش کردم که من چه حقی دارم این جور خبرها رو بذارم وقتی خودم هیچ غلطی نمیتونم بکنم.
وقتی این خبرها رو میخونم بیشتر میترسم از اینکه چیزی بنویسم و ندونم آخرش چی میشه.
ساقی لقایی هم به تیتر روز آنلاین اعتراض کرده.اصولا این از اون مراسمی هست که واقعا نمیشه کسی رو دعوت کرد. هرکی خودش باید تصمیم بگیره.
۱. تو این لینک میتونید یه سری مراسم رو برای هشت مارچ در شمال کالیفرنیا پیدا کنید. هنوز سه ساعت برای مراسم سکرمنتو هم که قبلا اعلام کرده بودم تو دانشگاه سکرمنتو ( خیابون جی) در ساختمان Student Union هست وقت دارید.
۲. این برنامه ای هست که قراره پنج شنبه جلوی درب اصلی مجلس برگزار بشه.
۳.این هم برنامه ای هست که از طرف سازمان دانش آموختگان ایران قراره هشت مارچ برگزار بشه.
۴. هفت نفردیگر از بازداشت شدگان تجمع مسالمت آمیز مقابل دادگاه انقلاب آزاد شدند.اسامی بازداشت شدگان به این شرح است: ناهید جعفری، ناهید کشاورز، مریم میرزا، زینب پیغمبرزاده، سمیه فرید، سارا لقمانی و آزاده فرقانی.
جواد منتظری همسر آسیه امینی در گفتگو با زنستان اعلام کرد که دادگاه اعلام کرده است مدارکی که وی برای آزادی همسرش ارائه کرده است، کامل نبوده و به همین دلیل همسر وی امروز آزاد نشده است. ( منبع)
۵. خانم پرستو ( همونطوری که من صداش میکنم):
:«اولش آرام نشسته بودیم. آنها هم می آمدند و می گفتند، می آییم جمعتان می کنیم و تهدید می کردند. ما هم می گفتیم کاری نداریم منتظر دوستانمان هستیم. بعد یک هایس آمد و یک مینی بوس. همه را به زور بردند سوار هایس کردند. نوبت من شده بود، نگاه کردم دیدم هایس پر است. قدم هایم را آهسته کرده بودم و فکر می کردم باید بروم سوار مینی بوس شوم ، حدودا ۲۰ نفر سوار هایس بودند که یک دفعه دستی از پشت یقه ام را گرفت و تو هوا بلندم کرد. من آن وسط دست و پا می زدم و هر چی تقلا می کردم فایده ای نداشت. بعد من را پرت کرد داخل هایس. به طوری که بدنم کوفته شد.»
۶. جریان این خبر به کجا رسیده؟ همین خبری بود که من رو از دیشب به شدت نگران کرده بود؟ کسی خبری داره؟
“خانم ستوده اعلام کرد که در طی چهل و هشت ساعت گذشته با خانم ها هما مداح، منصوره شجاعی، فرناز سیفی، خدیجه مقدم، پریسا کاکائی، بیتا طاهباز، مونا محمدزاده تلفنی تماس گرفته اند و آنها را به اداره پیگیری اطلاعات استان تهران احضار کرده اند. ستوده تاکید کرد که به موجب قانون احضار افراد چه به عنوان متهم، چه شاهد و چه مطلع باید با ابلاغیه کتبی صورت گیرد و احضار تلفنی افراد خلاف قانون است و به خاطر احترام به قانون باید از قبول پذیرش چنین دعوت هایی سرباز زد.”
۷. رسول ملاقلی پور کی فوت کرد بابا؟ من کلی دوسش داشتم. یعنی فیلمهاش رو دوست داشتم؟ عجب بساطی شده ها!

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.