آخرین اخبار رسیده حاکی از آن است که عده ای از خانواده های بازداشت شدگان به همراه جمعی از فعالان جنبش زنان از جمله منصوره شجاعی، ناهید میرحاج، خدیجه مقدم، بیتا طاهباز، فخری شادفر و افروز فروزند وارد ساختمان مفاسد اجتماعی وزرا شده اند و اعلام کرده اند تا زمانی که بازداشت شدگان را آزاد نکنند، بیرون نخواهند رفت.
از میان خانواده های بازداشت شده گان همسران نوشین احمدی خراسانی، شادی صدر، آسیه امینی و نیلوفر گلکار و ‍‍ژیلا بنی یعقوب به همراه پدر شهلا انتصاری و جمعی دیگر وارد ساختمان وزرا شده اند.
از سوی دیگر زهره ارزنی یکی از وکلای جمعی از بازداشت شدگان به همراه مادر جلوه جواهری و پدر نیلوفر گلکار راهی دادگاه انقلاب شده اند تا با قاضی کشیک ملاقات کنند و خواهان آزادی هرچه سریعتر بازداشت شده گان شوند.
خبر از زنستان.
بیانیه خانواده ها و کلای بازداشت شدگان و فعالان جنبش زنان
در پی انتشار بیانیه حمایتی جمعی از فعالان حنبش زنان در ارتباط با برگزاری دادگاه پنج نفر از اعضای جنبش (نوشین احمدی خراسانیٰ،،پروین اردلان،شهلا انتصاری،فریبا داوودی مهاجر و سوسن طهماسبی) و در اعتراض به دستگیری و احضار افراد دیگری از جنبش زنان ، تجمع مسالمت آمیزی امروز، سیزده اسفند مقابل داگاه انقلاب واقع در خیابان معلم برگزار شد.
دقایقی پس از آغاز تجمع نیروی انتظامی به تجمع کنندگان حمله کرده و انان را مورد ضرب و شتم قرار داده و حدود چهل نفر از افراد را نیز بازداشت کردند.
اخبار ضد ونقیضی که از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به بیرون درز کرده استٰ، سمت و سوی مشخصی نداشته که این امر نگرانی خانواده ها و وکلای دستگیر شدگان را به همراه دارد. از ساعت نه صبح تاکنون( شش و نیم بعدازظهر) جمع زیادی از خانواده های دستگیر شدگان ، وکلا و فعالان جنبش زنان در مقابل بازداشتگاه وزرا جمع شده و در انتظار آزادی زنان به سر می برند.
اسامی دستگیر شدگان:
نوشین احمدی خراسانی- پروین اردلان- ناهید کشاورز- محبوبه حسین زاده- محبوبه عباسقلی زاده- نیلوفر گلکار- پرستو دوکوهکی- مریم میرزا- مریم حسین خواه- ناهید جعفری- مینو مرتاضی- فاطمه گوارایی- شهلا انتصاری- سوسن طهماسبی- آزاده فرقانی- ژیلا بنی یعقوب- ناهید انتصاری-آسیه امینی- شادی صدر- ساقی لقایی- ساغر لقایی- الناز انصاری- سارا ایمانیان- جلوه جواهری- زارا امجدیان- زینب پیغمبرزاده – نسرین افضلی- مهناز محمدی- سمیه فرید- فریده انتصاری- رضوان -مقدم- سارا لقمانی
خبر از زنستان

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.