همجنسگرایی! مسئله این است. (۵)

همجنسگرایی! مسئله این است. (۱)
همجنسگرایی! مسئله این است. (۲)
همجنسگرایی! مسئله این است. (۳)
همجنسگرایی! مسئله این است. (۴)
همجسگرایی باعث مریضی میشه.
اینبار جرویس که انگار کشف تازه ای کرده باشه گفت: درگیر یه رابطه جنسی با همجس شدن, مریضی میاره. همین یه دلیل هم کافی که غلطش بکنه.
خدا: مرض؟
جرویس: بله. اچ ای وی به طور مثال. اچ ای وی یه ویروسی هست که باعث ایدز میشه. ایدز هم سالانه میلیونها آدم رو میکشه و از طریق همجسگراهاست که پخش میشه.
خدا: یه بخش حرفات درسته. اچ ای وی میتونه با فعالیت جنسی هم منتقل بشه. اما همه مدل رابطه جنسی. نه فقط رابطه همجسگراها. دگر جسگراها هم عامل پخش هستن.
جرویس: درست.
خدا: و البته میدونی که ه همجسگراها هم میتونن سکس ایمن داشته باشن. یعنی از همون روشهایی استفاده کنن که دگرجنسگراها واسه جلوگیری از انتقال بیماری ها میکنن. با سکس سالم, خطر انتقال ایدز خیلی کمتر میشه.
جرویس: م م م..
خدا: حتی اگه فرض کنیم که همجسگراها خطر انتقال مرض رو بیشتر میکنن باز هم این کار اونها رو غلط یا گناه نمیکنه. اگه ما بدونیم که شراب خوردن یه ذره خطرش از آبجو بیشتره, آیا میاییم به طور اخلاقی و قانونی شراب رو ممنوع کنیم و به اونهایی که شراب میخورن بگیم از این به بعد فقط حق دارن آبجو بخورن؟
جرویس: فکر نکنم.
همجنسگرایی جوونهای ما رو خراب میکنه.
جرویس: اصلا میدونی چیه؟ همجسگراها جوونهای بیگناه ما رو طعمه خودشون میکنن و تمام راه زندگی اونها رو عوض میکنن. این که غلطه نیست؟
خدا: اما پرگناه تر و غلط تر از وقتی نیست که مردان زنهای جوون بیگناه رو طعمه خودشون میکنن.
جرویس: خوب. درست. کار اونها هم غلطه. اما کاری که همجنسگراها میکنن غلط تره.
خدا: چرا؟
جرویس: به خاطر اینکه مردهای که درگیر این رابطه میشن شاید تا آخر عمرشون همجنسگرا بمونن. ممکنه واسه همیشه فاسد بشن.
خدا: تو که همش حرف خودت رو میزنی. فرض کنیم که همجنسگرایی یه تمایلی هست که با تولد همراه آدم نمیاد و آدمها خودشون اون رو میسازن. اما اگه هم خودشون بخوان باز هم نمیشه گفت که انتخابشون غلطه.
جرویس: این امکان نداره که مردی که میتونه با یه زن باشه خودش بخواد که بره با یه مرد دیگه بخوابه. اما اگه از اول جوونی تجربه های غلط داشته باشه, ممکنه که همون راه رو هم واسه خودش انتخاب کنه.
خدا: نه این غیر ممکن نیست. اما تو هم هنوز نتونستی به من ثابت کنی که همجسگرایی از نظر اخلاقی غلطه و اگه غلط نباشه اونوقت دیگه چه اشکالی داره که مردها و زنهای جوون همجسگرا بشن؟
جرویس: همجنسگراه زندگی نکبت باری دارن. تو خیلی از جوامع بهشون اتهام میزنن و ازشون بد میگن. قبولشون نمیکنن. شروع یه تجربه تو نوجوونی یا اول جوونی باعث میشه که این آدم تمام عمرش تو بدبختی و فلاکت زندگی کنه. بنابراین کار همجنسگراها اینه که زندگی یه عده آدم بیگناه رو هم خراب کنن. همین هم هست که غلط بودن کارشون رو ثابت میکنه.
خدا: شاید اون چیزی که تو میگی درست باشه اما آیا این همجنسگراها هستن که زندگی رو واسه خودشون سخت میکنن؟ آیا اونها هستن که میخوان زندگی فلاکت بار داشته باشن؟ یا…
خدا اینبار انگشت اتهمامش رو به طرف جرویس گرفت و ادامه داد: آیا این گناه انسانهایی مثل تو نیست که زندگی رو واسه همجنسگراها سخت میکنین؟ مرتب بهشون برچسب گناه میزنین در حالی که حتی یکی از اونها رو هم نمیتونین ثابت کنین؟
(ادامه داره)

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.