دومین شنبه ماه+ اولین کافه

سکرمنتو چند سالی است که رسم خوبی به اسم دومین شنبه ماه را اجرا می کند.
مرکز شهر شور و حال دیگری دارد و شاید در هیچ روز دیگر ماه نمی شود اینهمه آدم را باهم و یکجا دید. تمام گالری ها و مراکز هنری مرکز شهر در این دومین شنبه هر ماه مجانی و با شراب و بقیه خوراکیهای خوشمزه منتظر بازدیدکنندگان اند. چیزی در حدود چهل گالری عکس و نقاشی و مجسمه سازی در چند خیابان اصلی مرکز ( از خیابان پانزدهم تا بیستم و بینH تا L ).
به علاوه بساط گیتار و جاز و موسیقی زنده و رقص و آواز هم در هر کنجی برقرار است. کلی آدم می شود دید و گفت و خورد و نوشید و خندید.
امروز بعد از مدتها دوباره شنبه ام در مرکز شهر گذشت آنهم نه تنهایی بکله با دوستی خوش صحبت و خوشرو و خوشگل و تازه یافته
این کارهای هنری یک خاصیت دارند و آنهم اینکه آدم بعد از دیدنشان می گوید ” چرا به فکر من نرسیده بود”. گفتیم ما هم طراحی کنیم و شکل بسازیم و بیاییم بساط پهن کنیم. حالا کارهای هنری یک زوج جامعه شناس – مهندس کامپیوتر چه از آب در بیاید را, تاریخ هم نتوانسته پیش بینی کند.
DSC04349.JPG
اولین کافه را هم از همان حوالی انتخاب کرده ام. کافه کرپ ویل Crepeville که کرپ – یک جور غذای فرانسوی- های خوبی دارد. شاید بیشتر از چهل نوع کرپ در لیست غذا و دسرشان باشد بعلاوه اینکه خودتان هم میتوانید مخلوط هر چه را که می خواهید سفارش بدهید. قهوه را که یک بار بخرید پرکردن دوباره اش مجانی است و مثل استارباکس نیست که هر دفعه پنجاه سنت پول دوباره پر کردن ازتان بگیرند.
کرپ ویل در تقاطع خیابانهایL و۱۸ است و قیمت کرپ هایش از چهار تا نه دلار متغییر است. فضای گرم و صمیمی دارد و نو نیست. این مشکل من با کافه های جدید است. اصلا کافه نه. هر ساختمانی. ساختمان نو روح ندارد. حالا نمی دانم این ساختمان و کافه چند ساله است. اما معلوم بود که حداقل یکی دوساله نیست. توقع من هم پایین است. عمر ده ساله را هم قبول دارم. این هم آدرس این کافه که ظاهرا هفت روز هفته از ساعت هفت صبح تا یازده شب باز است.
Crepeville
۱۷۳۰ L Street
Sacramento, CA 85814
.

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.