با بسیج همگانی سانسور را به عقب برانیم

گزارشگران بدون مرز از ٧ تا ٨ نوامبربرگزار می کند
با بسیج همگانی سانسور را به عقب برانیم
ما همگان را فرا می خوانیم که از روز ٧ نوامبر (١۶ آبان) ساعت ١١ تا چهارشنبه ٨ نوامبر (١٧ آبان) با پیوستن به ما بر روی سایت گزارشگران بدون مرز علیه سانسور مبارزه کنند.
هم اکنون در سراسر جهان ۶٠ وب نگار معترض فقط برای آنکه بر روی اینترنت عقیده خود را بیان کرده اند، در زندان بسر می برند . آنچه که در بسیاری از کشورهای جهان امری آسان و آزاد محسوب می شود در ١٣ کشور جهان ممنوع است. در چین در مصر و در تونس ابراز عقیده در وبلاگ و یا بر روی سایت می تواند به زندانی شدن منجر گردد. برای نپذیرفتن سانسور و حساس کردن افکار عمومی گزارشگران بدون مرز برای اولین بار دعوت به تظاهراتی بزرگ بر روِی اینترنت می کند :
٢۴ ساعت علیه سانسور بر روی اینترنت
ما و همگان، کاربران، وبلاگ نویسان، روزنامه نگاران، دانشجویان و… را دعوت می کنیم با یک کلیک ساده سانسور را محکوم کنند.
چگونه در این تظاهرات بزرگ شرکت کنیم :
از روز سه شنبه ٧ نوامبر (١۶ آبان) ساعت ١١ تا چهارشنبه ٨ نوامبر (١٧ آبان) همان ساعت، سایت گزارشگران بدون مرز www.rsf.org به این امر اختصاص می یابد.
تظاهرات اینترنتی : با اتصال به سایت گزارشگران بدون مرز ١٣ دشمن اینترنت در جهان را شناسایی کنید و بر روی نقشه ای (فلش) کلیک کنید تا نقاط سیاه شبکه وب را از سانسور پاک کنید. هر کلیک شکل دیگری از نقشه ی جهان را عرضه خواهد کرد. هدف این است که شبکه اینترنت در ٢۴ ساعت به کشورهایی که آنراسانسور می کنند راه یابد. همه ی آرا شمارش می شوند و به گزارشگران بدون مرز اجازه می دهد با توانی بیشتر اقدامات کشورهایی که فضای آزاد وب را سانسور می کنند، افشا کند.
پیامی برای جری یانگ (Jerry Yang) بنیانگذار یاهو ارسال کنید
با بازدید از سایت گزارشگران بدون مرز همه کاربران جهان این امکان را می یابند که با کامیپوتر خود برای جری یانگ (Jerry Yang) بنیانگذار یاهو پیامی ارسال کنند. گزارشگران بدون مرز متعهد می شود که این پیام را به دست ایشان برساند.
چرا یاهو : برای آنکه این شرکت اولین موسسه ای است که موتور جستجو گر خود را برای خوش آمد مقامات چینی سانسور کرده است. با پلیس که معترضان و گزارشگران مستقل را دستگیر و به زندان محکوم می کند همکاری دارد. برای مثال روزنامه نگار چینی شی تا او بر پایه گزارشاتی که شرکت یاهو در اختیار پلیس نهاد به ١٠ سال زندان محکوم شده است. این شرکت میزبانی آدرس الکترونیکی روزنامه نگار را برعهده داشت. محکوم کردن یاهو محکوم کردن همه ی شرکت های بین المللی ست که به اینگونه اقدامات دست می زنند و از سوی گزارشگران بدون مرز افشا شده اند.
وبلاگ خود را بر روی rsfblog بسازید
گزارشگران بدون مرز سکوی وبلاگ خود را راه اندازی می کند. با ساختن وبلاگ خود بر روی www.rsfblog.orgگزارشگران بدون مرز را در حمایت از کاربرانی که برای ابراز عقیده خود با ممنوعیت ها مبارزه می کنند، یاری کنید. هر هفته “جهان از نگاه وبلاگ” نقطه نظرات وبلاگ نویسان جهان ا در باره ی یک موضوع را منتشر می کند.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.