الان دیدم دوستی نظری داده که وقتی از بی‌توجهی مردم گله می‌کنی باید یادت باشد که در آمریکا هم این اتفاق می‌افتد.
همه ما شدیم جمهوری اسلامی. اگر یک چیز در آمریکا هم اتفاق بی‌افتد،‌ یعنی دیگر مشکلی نیست؟ اگر کسی در آمریکا به شما بی‌محلی کند آنوقت ایرادی ندارد در جاهای دیگر هم اینکار را بکنند؟ اگر بگوییم در آمریکا هم مردم کشته می‌شوند ایا این تاییدی است بر کشتن مردم سوریه؟
در ضمن گفتن اینکه این اتفاق در فلان جا افتاد، آیا به این معنی است که در هیچ جای دیگر جهان نیافتاده و نمی‌افتد؟ آیا باید نشست و بررسی کرد که در کدام جای جهان در چه هنگام صاحب رستوران به مشتری خندیده است؟
اولش گفتم که این مشاهدات چند روزه من و اتفاقاتی است که در چند جای مشخص افتاد و روالی که دارد هر روز تکرار می‌شود. شاید اگر یک آدمی به همان رستوران‌ها یا مکان‌ها در ساعات دیگری می‌رفت اصلا شاهد این ماجراها نبود. این‌ها مشاهدات بنده در چند روز گذشته است
(الان که دارم این را می‌نویسم روز دوازدهم آگوست است و رفتارها به شدت بدتر شده. حداقل با من بدتر شده. این شاید به خاطر موهایم باشد، شاید به خاطر رنگ پوست،‌ شاید به خاطر مدل لباس پوشیدنم اصلا شاید به خاطر رنگ کفش‌هایم. من نمی‌دانم. اما اتفاق افتاده. دیشب یک راننده تاکسی مرا از تاکسی پرت کرد بیرون. امروز در بانک مامور پلیس آمد به من گفت برو بیرون. آیا این به این معنا است که در آمریکا هیچ راننده تاکسی بدی وجود ندارد یا همه مامورهای بانک انسان‌های خوشرفتاری اند؟ نه.
باور کنید آمریکا – یا غرب- ملاک رفتاری نیست. معمولا آدم‌ها دوست دارند با آنها با احترام برخورد شود. حالا نیویورک باشد یا لهاسا.)
بسیار توضیح واضحات بود.

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.