خلاصه اخبار

سیمای فرنگوپلیس – که خدایش قرین رحمت نماید چون ظاهرا در راه شرق به غرب مفقود شده و اثری ازش نیست- در مصاحبه اش با بی بی سی گفته بود که وبلاگ نویسان ایرانی خارج از کشور به مسایل داخل ایران اهمیت بیشتری میدن تا مسائل دور و بر خودشون. شاید به خاطر مخاطب داخل ایران و شاید هم به خاطر مهمتر بودن مسایل داخل ایران نسبت به کشور محل سکونت فعلی.( هیچکدوم از لینک های بی بی سی باز نمیشه)
واقعا هم همینطوره. کمتر پیش میاد از مسایلی که به ایران مربوط نیست بخونیم یا بنویسیم. مطالبی که ذکر میشه اغلب مستقیم یا غیر مستقیم به سیاست و امور اجتماعی ایران مربوطه. مثلا همین هفته چند تا خبر بزرگ رو دکه روزنامه فروشی ها! بود که تقریبا حرفی ازش زده نشد.
مثلا امکان اضافه شدن سه سیاره جدید به منظومه شمسی. ( یعنی از این به بعد به جای نه تا سیاره بچه ها باید اسم دوازده تا سیاره رو به خاطر بسپارن). فکر نکنم کسی از این موضوع حرفی زده باشه. اینجا رو هم ببیند.
یکی دیگه هم تازه شدن یه پرونده قتل ده ساله بوده که ظاهرا تو سال ۱۹۹۶ خیلی سرو صدا به پا کرده و قاتل ظاهرا تازه داره شناسایی میشه. این خبر از دیروز ( هفدهم آگوست ) همه جا شنیده میشه.
( چون با خودم عهد کردم پست طولانی ننویسم مشروح خبر رو تو پست بعدی مینویسم)
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.