کتاب‌های تازه

زیر زمین این ساختمون ما- کنار اتاق لباس‌شویی‌ها- یکی دو تا کتابخونه هست که ملت کتاب‌هاشونو میارن می‌ذارن واسه تعویض یا کلا می‌ذارن اونجا. این سه تا کتاب محصول امر لباس‌شویی هستند و من هم بعد از مدت‌ها کتاب کاغذی خوندم. در ضمن به خاطر همین جریان،‌ هیچ‌کدوم کتاب‌های تازه‌ای نیستند:

Further Tales of the City

این‌ها یک سری کتاب هستند که هرکدومشون در خصوص یک شهر نوشته‌شده اند. من سن‌فرانسیسکو ‌اش رو خوندم و خب پرت و داغون شدم به جاهای آشنا. نه تنها خود شهر، که مندسینو و اون طرفا هم. خیلی خوبه که آدم تصوری از جایی رو که داستان اتفاق می‌افته داشته باشه. همه چی آشناست. دلم بیشتر درد گرفت به جای لذت البته.

Barrel Fever: Stories and Essays

احساسات من نسبت به نوشته‌های دوید سداریس خیلی غریب تغییر می‌کنه. بعضی از کارهاشو دوست دارم و قهقهه می‌زنم،‌ با بعضی دیگه از کارهاش اصلا ارتباط برقرار نمی‌کنم. این کتاب هم به فصل‌های کوتاه تقسیم شده که هر کدومشون یه داستان رو می‌گه. اما کلا کارهای دیوید سداریس رو پیشنهاد می‌کنم، به عنوان آدمی که در طنز الان این کشور متحده مطرحه اسمش.

Everything I Needed to Know About Being a Girl I Learned from Judy Blume

یه سری داستان کوتاه که واسه وقت خواب خوبه. وقت نمی‌خواد،‌ آدم یاد بچگی‌های خودش می‌افته که کتاب‌های بزرگ‌ترها رو می‌خواند به جاهای صحنه‌دار که می‌رسید، هی دوباره می‌خوند، هی دوباره می‌خوند.

این نوشته در بلوط ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.